×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ مهر - ۱۴۰۱  
true
false

ناوشکن جمهوری اسلامی ایران “جماران ” نیروی دریایی ارتش صبح روز پنج شنبه در حین اجرای ماموریت برقراری امنیت و ایمنی کشتیرانی در دریای سرخ، دو شناور ویژه‌ی داده برداری آمریکایی را توقیف کرد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، ناوشکن جمهوری اسلامی ایران “جماران ” در حین اجرای ماموریت برقراری امنیت و ایمنی کشتیرانی در دریای سرخ و مقابله با دزدی دریایی و تروریسم دریایی با چندین شناور ویژه‌ی داده برداری کوچک آمریکایی که در مسیر کشتیرانی بین المللی رها بود مواجه شده و از کنترل کننده این نوع تجهیزات خواست به این نوع رفتار و حرکت خاتمه داده و مسیر حرکت را تغییر بدهند.

این ناوشکن پس از مواجه مجدد با این شناورها ناگزیر به توقف و کنترل شناورهای موصوف شد که بعد ازاطمینان از امنیت دریانوردی، شناورهای فوق را رها نمود و از کنترل کننده این نوع تجهیزات خواست به این نوع رفتار و حرکت خاتمه داده و مسیر حرکت را تغییر بدهند، لکن مجدد با شناورها مواجه گردید و فرماندهی برای جلوگیری از حوادث احتمالی تروریستی نسبت به کنترل و توقف شناورها اقدام نموده و مانع از بروز حوادث پیش‌بینی نشده گردید.

پس از توقف وکنترل این شناورها و اطمینان از امنیت دریانوردی به تماس‌های مکرر ناوشکن نیروی دریایی ارتش پاسخی نداده و این شناورها خارج از کنترل در حال دریانوردی بودند و موجب ناامنی و به خطر افتادن ایمنی شناور‌های در مسیر گردیده و احتمال انجام اقدامات تروریستی نیز متصور بود.

در راستای اطمینان از برقراری امنیت دریانوردی با رعایت نکات ایمنی و امنیتی، شناورهای فوق مجددا بازیافت و پس از بررسی های لازم و اطمینان از امنیت دریانوردی، شناورهای یاد شده با تصمیم فرمانده ناوشکن ایرانی در منطقه ای ایمن رها و توسط یگان های امریکایی دریافت و به آنها تفهیم گردید در خصوص امنیت دریانوردی مسئولیت پذیر باشند و از تکرار موارد مشابه خودداری نمایند.

جمهوری اسلامی ایران این موارد مغایر با امنیت و ایمنی دریانوردی را از طریق مراجع سیاسی و بین المللی پیگیری خواهد نمود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true