×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۱  
true
false

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی در آیین رونمایی از چند کتاب دفاع مقدس:

ارزش نگارش صحیح وقایع دفاع مقدس، هم سنگ ارزش خود دفاع مقدس است
حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در آیین رونمایی از چند جلد کتاب خاطرات دفاع مقدس حضور پیدا کرد.
به گزارش روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسنی ابتدا از حجت الاسلام حسینیان یاد کرد و گفت: مرحوم حسینیان به علت پیوند خوردنش با تاریخ انقلاب همواره در خاطره ها و تاریخ زنده خواهد ماند و فراموش نخواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی افزود: ارزش نگارش صحیح وقایع دفاع مقدس، هم سنگ ارزش خود دفاع مقدس است و اگر تاریخ دفاع مقدس توسط افراد صادق نوشته نشود ممکن است توسط افراد غیر صادق، تحریف شده نوشته شود.
وی در ادامه گفت: در بحث نگارش دو نکته اساسی باید مورد توجه واقع شود. نکته نخست نگارش اصل وقایع است. نکته دوم فرآوری آنها و تبدیل آنها به محصولات فکری فرهنگی متناسب با نیاز نسل های آینده است. اتفاقات و ثبت جزئیات دفاع مقدس درست شبیه به یک گنج است که ابتدا باید کشف شود سپس فراوری شده و در اختیار نسل های بعد قرار گیرد.حضرت آقا هم فرمودند متن های فاخر بنویسید. متن هایی که دیگران مجبور شوند آنها را به فیلم و تئاتر و رمان تبدیل کنند.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: نسلی که نه انقلاب و نه دفاع مقدس را دیده است برای آگاهی از آنها باید بشنود و بخواند و در فیلم ها این وقایع را ببیند. بنابر این نگارش فاخر  تاریخ دفاع مقدس به اندازه خود دفاع مقدس ارزشمند است. اگر ما نتوانیم تاریخ دفاع مقدس را درست بنویسم و از آن محصولات فاخری فرآوری کنیم، به معنای آن است که جنگمان ناتمام مانده است. این کار نا تمام را کسانی باید تمام کنند که در دفاع مقدس بوده اند و آن حماسه ها را رقم زده اند. همان نسلی که جنگیده و دفاع کرده است و شاهد ماجرا بوده، باید دست به کار شود و دفاع ناتمامش را تمام کند.
حجت الاسلام و المسلمین محمد حسنی در پایان اضافه کرد: در ۲۰۰ سال منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی برای نخستین بار است که ایران در مقابل تجاوز دیگران از خود دفاع کرده و بدون واگذاری وجبی از خاکش پیروز شده است. این پیروزی بدون واگذاری سرزمین سند افتخاری است برای نیروهای مسلح اعم از ارتش ،سپاه پاسداران و نیروهای مردمی و کل ملت ایران که مردانه وارد دفاع شدند و قهرمانانه از آن بیرون آمدند تا آنجا که در پایان جنگ صدام به توبه کردن افتاد و به رئیس جمهور وقت ما نامه نوشت که اینک به هر آنچه می خواستید رسیدید و ما به صفر مرزی مشخص شده در قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر برمی گردیم. درود به آنانکه غیرتمندانه ایستادند و چنین افتخارات ماندگاری را برای ایران اسلامی آفریدند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true