×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ مهر - ۱۴۰۱  
true
false

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران: ناوگروه ۷۵ سه اقیانوس را پشت سرگذاشته است و ما توانستیم با یک محصول تمام ایرانی بنام ناوشکن سهند از سه مسیر دریایی بسیار خروشان عبور کنیم.
به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی با حضور در استودیو خبری ۲۱ سه شنبه شب شبکه یک سیما درباره اهمیت سفر بزرگ دریایی و اقیانوسی افزود: ناوگروه ۷۵ سه اقیانوس را پشت سرگذاشته است و ما توانستیم با یک محصول تمام ایرانی بنام ناوشکن سهند از سه مسیر دریایی بسیار خروشان عبور کنیم یعنی اقیانوس اطلس که جزو اقیانوس‌های وحشی دنیا محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: این دستاورد را هیچ کسی باور نداشت و دشمنان ما در مسیر بدنبال این بودند که آیا این سفر به آخر خواهد رسید یا نه؟
امیر دریادار ایرانی گفت: مهمترین دستاورد این سفر خود باوری بود که امروز به آن رسیدیم و جوانان ما حاصل تلاش خودشان را می‌بینند که با اقتدار و افتخار یک مسیر طولانی ۴۵ هزار کیلومتری را با صلابت طی کردند و به سلامت به آب‌های سرزمین بازگشتند.
وی درباره لزوم انجام این ماموریت هم افزود: حدود ۹۰ درصد تجارت ما از طریق دریا انجام می‌شود و دریا امروز هم توسط بازیگران فرا منطقه‌ای و بعضاً توسط تروریسم دریایی تهدید می‌شود و این محور که محور اقتصادی ما می‌باشد مورد تهدید بوده است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره حضور این ماموریت هم خاطر نشان کرد: ما به تمام دریانوردان خودمان این ایمنی و امنیت را تقدیم کنیم و حضور دائمی ما موجب شده دشمنان نتوانند کوچکترین خللی در مسیر اقتصادی ما ایجاد کنند؛ حتی تروریسم دریایی به عقب رانده شده است و امروز با افتخار اعلام می‌کنیم بعنوان یک کشور مستقل توانستیم خطوط مواصلاتی خودمان را در امنیت کامل باز نگهداریم و شناور‌ها و تجارت ما در حوزه دریا با موفقیت درحال انجام است.
وی درباره اهمیت این سفر از نظر فنی هم افزود: دشمنان هنوز ایرانی‌ها را نشناخته‌اند و یک ایرانی همیشه در یک شرایط سخت توانمندی خود را نشان می‌دهد؛ ما کل این مسیر را که طی کردیم از کنار ۵۵ کشور عبور کردیم و هیچگاه نیازمندی این را نداشتیم که به بندری مراجعه کنیم وخواسته‌ای داشته باشیم کما اینکه تمام شناور‌های بیگانه که در منطقه فعالیت می‌کنند از بنادر کشور‌ها برای تامین نیازمندی‌هایشان استفاده می‌کنند.
وی ادامه داد: در تجهیزات فنی اشکال پیش می‌آید، اما بر طرف کردن آن مهم است که حاصل آموزش، توانمندی و مهارت کارکنان بوده است.
امیردریادار ایرانی گفت: در کل این مدت، پدیده شوم کرونا وجود داشت ناوگان‌هایی که خیلی ادعای توانمندی داشتند شناورهایشان از حرکت ایستادند و در بنادر پناه بردند که مشکل بهداشتی خودشان راحل کنند، اما ما هیچ مشکلی را نداشتیم و همه همرزمان ما به سلامت بازگشتند.
وی خاطر نشان کرد: امروز دیگر اقیانوس هند برای ما، ماموریت عادی و روزانه محسوب می‌شود و ما حتماً در هر مسیری که لازم باشد حضور پیدا می‌کنیم، چون توانمندی آن را داریم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true