×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱  
true
false

معاون تربیت و آموزش ارتش:

نیروی زمینی ارتش به نخبگان علمی کشور آموزش نظامی می دهد
 امیر سرتیپ شیخ گفت: چهاردهمین دوره تربیت، پرورش و آموزش نخبگان علمی کشور در مرکز آموزش شهدای وظیفه نیروی زمینی ارتش برگزار میشود.
به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا شیخ معاون تربیت و آموزش ارتش گفت: چهاردهمین دوره تربیت، پرورش و آموزش نخبگان علمی کشور از صبح شنبه (۲اسفند) در مرکز آموزش شهدای وظیفه نیروی زمینی ارتش آغاز میشود.
وی افزود: برابر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، نخبگان علمی، فرهنگی و هنری کشور باید آموزش‌های اولیه نظامی‌گری را طی کنند، از این رو نیروی زمینی ارتش در یک دوره ۲۱ روزه کوتاه مدّت آموزش‌های اولیه سربازی و مقدماتی رزمندگی را همراه با مبانی دفاع اسلامی و ملی به نخبگان حاضر در این دوره منتقل می کند.
معاون تربیت و آموزش ارتش با اشاره به تقدم پرورش بر آموزش در برنامه های تربیتی ارتش تصریح کرد: این دوره آموزشی در دو مرحله برنامه ریزی شده است که مرحله نخست آن به برنامه های عقیدتی- فرهنگی و تربیتی- پرورشی اختصاص دارد و در مرحله دوم آموزش های نظامی-دفاعی مبتنی بر آموزش‌های اولیه تیراندازی و آموزش‌های جامع‌پذیری نظامی و شامل نوع پوشش و احترام نظامی در حد معمول است.
امیر سرتیپ علیرضا شیخ در پایان با اشاره به این موضوع که نخبگان علمی کشور خدمت سربازی معمول را انجام نمی‌دهند و بعد از فراگیری دوره آموزشی، بنابر پروژه‌هایی که تعریف کردند خدمت‌شان را در راستای انجام پروژه‌ها صرف می‌کنند، اظهار کرد: چنانچه هریک از نخبگان علمی و فرهنگی کشور در زمینه تخصص، دانش و مهارتی که دارد تمایل به همکاری با ارتش جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد با آغوش باز شرایط این همکاری را فراهم می کنیم

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true