×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ مهر - ۱۴۰۱  
true
false

امیر سرتیپ حیدری:
نیروی زمینی ارتش به یکی از قدرت های پهپادی منطقه تبدیل شده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: امروز یگان پهپادی این نیرو با بهره مندی از توانمندی های وزارت دفاع، شرکت های دانش بنیان و متخصصان داخلی با استفاده از تکنیک‌ها و فنآوری‌های حوزه پهپاد به یکی از قدرت های پهپادی منطقه تبدیل شده است.
به گزارش قرارگاه رسانه‌ای رزمایش؛ امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش در خصوص اجرای موفقیت آمیز رزمایش تخصصی پهپاد ارتش جمهوری اسلامی ایران در گستره جغرافیای ایران اسلامی گفت: نیروی زمینی ارتش در این رزمایش بالغ بر هفت نوع پهپاد با خصوصیت‌های رزمی، شناسایی، انهدامی، مراقبتی و دست پرتاپ با قابلیت دوام آوری در محیط جنگ الکترونیک استفاده کرده است.
وی حضور پهپادهای نیروی زمینی ارتش را در این رزمایش بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: اجرای سناریوی پروازی از قبل طراحی شده، مورد هدف قرار دادن اهداف مشخص شده  توسط پهپادهای انهدامی و  رزمی و بکار گیری بمب ها و موشک های قابل ثبت روی پهپادها، جمع آوری اطلاعات به صورت سیگنالی  و استفاده از محموله های اپتیکی در گستره جغرافیای کشور از غرب، جنوب غرب، شمال شرق و منطقه اصلی رزمایش بخشی از اقدامات نیروی زمینی ارتش در این رزمایش بود.
امیر سرتیپ حیدری نقطه زنی و استفاده از بمب های هوشمند را  از ویژگی های بارز در رزمایش تخصصی پهپادی ارتش توصیف کرد و اظهار داشت: در این رزمایش سامانه های پهپادی انهدامی و رزمی توانستند کلیه اهداف پیش بینی شده را با استفاده از مهمات هوشمند و بصورت نقطه‌زنی مورد اصابت قرار دهند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش تأکید کرد: نیروی زمینی ارتش با بهره مندی از توانمندی های صنایع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، شرکت های دانش بنیان و متخصصان داخلی این نیرو و با استفاده از تکنیک ها و فنآوری های حوزه پهپاد به یکی از قدرت های پهپادی منطقه تبدیل شده است.
وی ادامه داد: امروز یگان پهپادی نیروی زمینی ارتش با بهره‌برداری و به‌کارگیری از انواع پهپاد ها توانسته است تاکتیک‌ها و تکنیک های عملیاتی خود را به روز رسانی و در حد بسیار زیادی ارتقا بخشند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش،با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش آینده درخشانی در حوزه پهپادی خواهد داشت، تأکید کرد: با احصاء نیازهای عملیاتی در قالب فعالیت های پروازی و برگزاری رزمایش‌ها در راستای ارتقای ساختار و سازمان، توانمندی عملیاتی سامانه‌های پهپادی و نیاز به پهپاد های به‌روز با قابلیت های چند منظوره شناسایی- رزمی- انهدامی و جنگالی در نیروی زمینی ارتش پیش بینی و برنامه ریزی شده است

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true